Урочисте відкриття оновленого Польського культурно-освітнього центру

З нагоди відзначення 10-річчя Польського культурно-освітнього центру 23 травня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулось урочисте відкриття оновленого приміщення цього структурного підрозділу.

Двома мовами – українською та польською – вітали усіх, хто завітав на відкриття, ведучі Наталія Алексеєва та Владислав Шукайло. А прийшли на святковий захід представники ректорату на чолі із ректором університету, професором Олександром Безлюдним, науковці із партнерських польських навчальних закладів – доктор Катаржина Єндражчик (Університет імені Адама Міцкевича в Познані), доктор габілітований Мачей Шаргот та доктор габілітований, професор Даріуш Ротт (Сілезький університет в Катовіце), доктор габілітований, професор Адам Рігевіч та доктор габілітований Барбара Шаргот (Академія імені Яна Длугоша в Ченстохові); старший викладач Данута Глувка (Державна вища школа професійної освіти імені Яна Амоса Коменського в м.Лєшно), а також викладачі, студенти, представники громадськості.

У вітальному слові ректор УДПУ імені Павла Тичини Олександр Безлюдний підкреслив, що Польський культурно-освітній центр за десятиріччя своєї діяльності став осередком єднання української та польської культури, центром організації молодіжних обмінів та літніх шкіл, навчання студентів за програмами подвійного диплома у вищих навчальних закладах Польщі, координації наукових досліджень та стажувань викладачів, проведення просвітницьких заходів. Вітаючи із відкриттям оновленого приміщення Центру, Олександр Іванович побажав важливому структурному підрозділу УДПУ подальшого розвитку в умовах миру та злагоди.

Почесну місію перерізання червоної стрічки виконали ректор Олександр Безлюдний, а також доктор Познанського університету імені Адама Міцкевича Катаржина Єндражчик та доктор габілітований, професор Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові Адам Рігевіч.

Про 10-річну діяльність Польського культурно-освітнього центру змістовно розповіла польською мовою викладач Лія Лукіна. Підготовлена презентація наочно доповнювала вагому наукову та культурно-просвітницьку діяльність Центру, науково-педагогічних працівників та студентів УДПУ імені Павла Тичини.

Польські гості привітали ректорат та колектив університету із важливою міжнародною подією, побажали Польському культурно-освітньому центру невпинного розвитку та удосконалення, успішної реалізації нових проектів.

Науковці із партнерських навчальних закладів Польщі мали також можливість насолодитися колоритним українським словом, слухаючи виступи акторів студентського народного театру драми і комедії (художній керівник – Заслужений працівник культури України Наталія Алексеєва).

Урочисту атмосферу свята доповнював музичний супровід чудового інструментального колективу «Ренесанс» (керівник – Тетяна Радзівіл).