ВІЗИТ НАУКОВЦІВ АКАДЕМІЇ ІМЕНІ ЯНА ДЛУГОША (М. ЧЕНСТОХОВА, РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА) ДО УДПУ

У рамках розширення співпраці між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Академією імені Яна Длугоша в м. Ченстохова(Республіка Польща) наш університет відвідали високоповажні гості – професор, доктор габілітований Адам Реґєвіч -директор Інституту філології Академії імені Яна Длугоша та доктор Кшиштоф Чайковський. Програма перебування гостей була надзвичайно цікавою та насиченою. Представники Академії зустріли з ректором університету Олександром Безлюдним, проректором з наукової роботи та міжнародного співробітництва Владиленою Сокирською, деканом факультету української філології Валентиною Коваль та обговорили подальші можливості реалізації спільних проектів та програм для представників наших навчальних закладів. DSC_4889   Також в ході перебування гості зустрілися і з представникам факультету української філології. Розмова виявилася напрочуд цікавою. Польські колеги поділилися своїм баченням викладання дисциплін у своєму виші. DSC_4922   Обговорили спільне та відмінне у системах освіти обох країн. У ході зустрічі представники факультету української філології поділилися науковими надбаннями та баченням спільного українсько-польського проекту, який дозволить глибше пізнати спільне минуле обох країн. DSC_4924 Також польські партнери розповіли про можливості стажування для науковців нашого університету. У ході робочої зустрічі було погоджено навчальні плани факультету української мови та літератури та Інституту філології, що відкриває нашим студентам нові можливості – навчання на бакалавраті та в магістратурі Академії імені Яна Длугоша. Студенти УДПУ отримали неоціненний досвід, завітавши на відкриту лекцію професора Адама Реґєвіча про вплив середньовіччя на сучасну культуру, з неабияким зацікавлення слухали лекцію провідного польського науковця та почерпнули для себе цікаву інформацію, необхідну для подальшого професійного зростання.   DSC_5171 Не менш цікавою була лекція і доктора Кшиштофа Чайковського про польський романтизм та місце Умані і Софіївки у польській літературі цієї доби.   Неабияке зацікавлення приїзд польських колег викликав і в студентів інших факультетів. DSC_5183   У актовій залі зібралося чимало студентів, яких зацікавили подальші перспективи. DSC_5187     Фахівець Польського культурно-освітнього Людмила Крива розповіла про нові можливості мобільності та навчання для студентів УДПУ в польських вищих навчальних закладах. DSC_5177   В свою чергу Директор Інституту професор, доктор габілітований Адам Реґєвіч розповів про можливості академічної мобільності студентів та навчання за програмою подвійних дипломів в Академії Яна Длугоша в м. Ченстохові. Також гість ознайомив присутніх з факультетами та напрямами, за якими здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів Академії. До виступу долучилися і студенти програми академічної мобільності – Альона Дабіжа та Світлана Волик, котрі протягом семестру навчалися у Державній вищій школі професійної освіти імені Яна Коменського в м. Лєшно (Республіка Польща). DSC_5192   Науковцями на базі Польського культурно-освітнього центру також було проведено і відкриті заняття, на котрі завітали студенти факультету української філології, студенти Колегіуму МІГуС та слухачі курсів польської мови. DSC_5215Велику зацікавленість викликала форма та зміст проведених занять, а також можливість безпосереднього спілкування із зарубіжними гостями. DSC_5227   Студенти неабияк зацікавилися таким дискурсом і формою його проведення та долучилися до обговорення. Доктор Кшиштоф Чайковський прочитав студентам уривок поезії ЗбігнєваХербера «Пан Когіто шукає поради», та спробував зі студентами відшукати підтекст цієї поезії, оскільки текст безпосередньо стосується звернення до Цадика Нахмана, релігійна течія якого яскраво представлена в м. Умані. DSC_5256   Співпраця УДПУ з провідними польськими вищими навчальними закладами створює нові можливості для його студентів у процесі професійного зростання.